Drabblata - setkání

13. listopadu 2010 v 9:04 | Bejb |  Drabble
Drabble je krátká povídka, nejčastěji o sto slovech, ale záleží na tom, kdo drabble zadává. A pak se zadávájí jednotlivé indície, podle kterých autor musí postupovat. Samozřejmě se musí zadat i klíčová slova. Těmi jednotlivými indiciemi myslím např. žánr, nebo pokud je drabble s nádechem romantiky, jaký pár chcete vidět... Tímto vám chci dát prostor, můžete  mi zadávat slova a jejich počet, a já se pokusím něco vytvořit. :-) 

Dám vám tady jednu ukázku, kterou jsem psala pro kamarádku, at víte jak to vypadá.

Pro: Vendulku :-)
Počet slov: 250
Zadaná slova : Fantazie, podvečer, nejistota, autobus, překvapení

Netrpělivě přešlapovala z nohy na nohu. Neměla sem vůbec chodit, stejně si z ní někdo jen vystřelil. Ale, kdo by to dělal? Neznala nikoho, kdo by jí chtěl ublížit. Jak byla bláhová! Je přece hloupé, když si myslíte, že byste se někomu mohli líbit nebo že by vás mohl mít dokonce rád… Má až příliš bujnou fantazii.
Znovu se nervózně podívala na hodinky. Ještě pět minut a bude muset odejít. Nemůže tady tak dlouho čekat, teď už měla být dávno na cestě.
Byl podvečer, začínalo se stmívat a ji sžírala nejistota. Určitě musí vypadat směšně, když tady stepuje v parku u lavičky a ani se na ni neposadí.
Lidé kolem ní chodili, hlavy plné svých starostí. Bezradně se podívala kolem. Když si z ní někdo vystřelí, mohl by se jí tedy alespoň ukázat!
Skousla si ret, nechtěla plakat, ale nakonec to tak stejně dopadne, až bude doma… Odolala pokušení a posadila se na lavičku. Dívala se do větví stromů, které se třepotaly v mírném vánku a šeptaly si, jak je naivní. A je to pravda, stala se z ní naivní hloupá husa, která čeká na boží smilování na špinavé lavičce, kam by jindy neupřela ani svůj pohled. Ještě jednou se podívala na zapadající slunce a vydala se na zastávku. Dneska měla samou smůlu. Ještě aby jí tak ujel autobus! Přidala do kroku, další ponížení už si ztropit nesmí… Sukně se jí mírně zatřepotala, jak rychle se snažila běžet. Vzpomněla si, jak se strojila a k ničemu! Náhle přišlo překvapení.
"Vendulo, počkej!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sisa Sisa | Web | 25. srpna 2011 v 22:02 | Reagovat

Tááák...ja ťa potrápim! xD
Počet s.: 300
Slová: Povraz, guľka, slzy, list a pomsta
.....
a môžeš sa s tým pobiť xD

2 Sisa Sisa | Web | 26. září 2011 v 19:50 | Reagovat

Taaakže xD
počet slov: 500!! xD
Slová: výstrel, znásilnenie, krv, a putá xD
aaaa prosím si pokračovanie! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.