Dospělost - jen údaj?

5. listopadu 2010 v 20:45 | Bejb |  Na kus řeči
Zaleží na tom, z jakého konce se za dospělé považujeme. Protože, jestli se za dospělé považujeme, když nám narostou vousy a dostaneme menstruaci, je to úplně jiné, než když jsme schopni samostatně myslet a nabývá nám sebevědomí.
Pokud se rozhodneme pro fyzickou stránku, nikdo nedospěje stejně. Jedna dívka bude už "dospělá" v deseti letech a ta druhá až v patnácti.

Možná je lepší ukázat si to na příkladu, vzpomeňte si například na základní školu, nevím jak to mají ostatní, ale u mě jsou patrné rozdíly dospělosti. Holky jsou fyzicky dospělé, vysoké, se širokými boky a na druhé straně, chovají se jako malé děti, přetahují se o pomůcky a hádají se o tom, která má pravdu. Urážejí se kvůli blbostem a do několika minut jsou schopné ztratit nejlepší kamarádku, protože ony měli pravdu a stále to té druhé připomínají.

Rozhodně tím nechci říct, že se stavím vysoko intelektuálně nad ně, ráda zůstávám dítětem, které ještě nemá tolik poviností, myslí pozitivně a věta typu : "Však se to nějak spraví." zabírá zejména na mého bratra. Je mu dvacet a neumí se o sebe dostatčeně postarat, ale má úžasný přístup k životu a občas mu tu jeho bezstarostnost a hlubokým myšlením závidím...
Dospělost není o tom, kdy si ostatní myslí, že jste dospělí, ale o tom, co si myslíte vy. Cítíte se ještě nevyzrálý, dětští? A nebo naopak si myslíte, že dospělost vám už klepe na dveře?

Většinou je to čistě vaše rozhodnutí, ale jsou i výjimky...;-)

Vzpomeňte si na blízké lidi ve svém okolí, jací jsou oni?

Taky bych měla připomenout, že záleží na vrozeném intelektu. Takzvaný takt, morálka a dobré způsoby. Protože připadá vám normální, když 3-leté dítě vstane, a 3 hod. vkuse běhá jako střelené po bytě a jeho matka si ho nevšímá a bojí se zařvat, ať se uklidní? Nebo co taklhe neumyté dveře? Nevím jak vy, ale já mám ráda když je doma čisto a voňavo, za to děkuju svoji mamince, která se o tohle stará. Někdo je ohleduplný a chápe lidi, zatímco někdo jiný zase křičí a neumí ustoupit, přiznat si chybu...

Z toho vyplívá, že dospělost není jen údaj 18-let na občance, ale taky umění rozhodování, taktnosti a komunikace s lidmi...

Snad se to tak dá říct. A doufám, že mě nikdo neukamenuje za názor, který si vytvářím. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 -.Baryk.- -.Baryk.- | Web | 5. listopadu 2010 v 20:53 | Reagovat

Ahoj, já vim už je to asi trapný... Psát furt reklamy... Ber to jak chceš ale zapojíš se do Sonf?? O nej foto.. tak jestli se cheš zapojit tak tu:
http://fotografka-baryk.blog.cz/1011/sonf-prihlasky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.